13

septembris

.Array

13.septembrī, sestdienā, notiks imeriešu akcija “Apjoz jūru brūn-zil-zelta krāsām!”

Šā gada 13. septembrī notiks simboliska studenšu korporācijas Imeria rīkota akcija APJOZ JŪRU. Ar šo akciju korporācija uzsāks savu 90 gadu jubilejas semestri un atgādinās sev un visiem Latvijas patriotiem, ka esam vienoti un kopā varam veikt lielus darbus. Akcijas dienā imerietes noskries visu Latvijas jūras robežu – kopā 498 km. Jūras krasta smilšainais ceļš vienos 80 korporācijas locekles, no kurām jaunākajai dalībniecei ir 21 gadi, vecākajai – 80.

APJOZ JŪRU akcijas laikā 13. septembrī plkst. 11 no rīta visas akcijas dalībnieces vienlaicīgi uzsāks skrējienu gar jūras malu. Katrā vietā ceļu sāks divas imerietes, šķiroties un dodoties katra uz savu pusi, līdz sastaps citu pretī skrienošo imerieti. Tāds ir bijis arī studenšu korporācijas Imeria liktenis šajos 90 gados – karš imerietes ir šķīris un brīvā Latvija tās atkal ir apvienojusi. Daudzas korporācijas biedres dzīvo izkaisītas plašajā pasaulē, simboliski skrējienam savā zemē pievienosies arī viņas, jo imerietes ir vienota saime un viena otru uzrunā uz “Tu” pat tad, ja redzas pirmo reizi, un tās šķir vairākas paaudzes un vairāki tūkstoši kilometru.

Ar pirmo skrējiena minūti apkārt jūrai līdz pat 19. novembrim, kad ir Imerias oficiālā dibināšanas gada diena, imerietes vāks ziedojumus Likteņdārzam, aicinot visus Latvijas studentu un studenšu korporāciju biedrus, draugus, atbalstītājus, kā arī ikvienu labdari, ziedot 10 EUR par vienu bruģakmeni Likteņdārza Ābeļu alejas ceļa izveidei. Šo latviešu tautai dziļi simbolisko ceļu ir iecerēts noklāt ar vairāk nekā 113 000 pelēkiem no Latvijas laukakmeņiem zāģētiem bruģakmeņiem. Jūras krasts ir mainīgs, taču bruģakmens ceļš simbolizē stipras vērtības, kuras Imeria aicina ikkatram apliecināt, atstājot savu parakstu akmenī. Palīdzēsim tapt Likteņdārzam kā dāvanai uz Latvijas 100. dzimšanas dienu!

Ziedot var, ieskaitot 10 EUR nodibinājuma “Kokneses fonds” norēķinu kontā: reģistrācijas numurs: 40008092535, konta numurs: LV10UNLA0050006878844, banka: AS SEB Banka, SWIFT: UNLALV2X

 

Vivat, crescat, floreat Imeria in aeternum! /Lai dzīvo, plaukst un zeļ Imeria mūžīgi!/

 

Akcijai APJOZ JŪRU var sekot Imeria mājas lapā un Facebook, #Imeria90.