STUDENŠU KORPORĀCIJA IMERIA ZIEDO LĪDZEKĻUS UKRAIŅU STUDENTU ATBALSTAM

Kamēr cilvēki Latvijā katru rītu mostas, cerot ziņās ieraudzīt, ka Krievijas armija ir pārtraukusi īstenot karadarbību pret demokrātisku valsti, Ukrainas iedzīvotāji cer sagaidīt rītu dzīvi. Kara munīcija un raķešu sprādzieni cilvēkus nežēlo un nešķiro. Apšaudēs cieš daudzstāvu dzīvojamie nami, pirmsskolas izglītības iestādes ar bērniem, parasti iedzīvotāji uz ielām. Ukrainai ir nepieciešama palīdzība.

Kopš karadarbības sākuma Ukrainu pametuši vairāk nekā 4 miljoni bēgļu, tostarp arī bakalaura un maģistra līmeņa studenti, kuri palikuši bez mājvietas, uzturēšanās līdzekļiem un iespējas turpināt iesāktās studijas. RTU saņēmusi vairākas vēstules no studentiem Ukrainā, kurās lūgta palīdzība: “Es rakstu šo vēstuli no bumbu patvertnes. [..] Mani ārkārtīgi aizrauj datorzinātnes un inženierzinātnes. No visas sirds vēlos turpināt studijas, tāpēc lūdzu Jūs izskatīt manu pieteikumu turpināt studijas Rīgas Tehniskajā universitātē.”

Atbalsta pasākumos iesaistījies arī Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds, kas apņēmies sniegt palīdzību Ukrainas studentiem, kas studijas uzsākuši kādā no Latvijas augstskolām. Ziedojumi primāri paredzēti, lai ieceļojušajiem ukraiņiem piešķirtu finansiālu atbalstu ikdienas tēriņu segšanai un studiju un darba uzsākšanai Latvijā. Studenšu korporācija Imeria ir viena no organizācijām, kas sniegusi finansiālu atbalstu ukraiņu studentiem, ziedojot 5000 EUR, tādējādi nodrošinot vairākiem ukraiņu studentiem iespēju uzsākt studijas Latvijā.

Imeria  ir akadēmiska mūža organizācija, kuras misija ir apvienot mūža draudzībā un tradīcijās dažādu paaudžu bijušās un esošās studentes, veicināt un sniegt atbalstu imeriešu personības izaugsmei, mūžizglītībai, sasniegumiem darbā un zinātnē, ar izcilām personībām stiprinot Latvijas valsti. Imeria kopā ar citām Latvijas studentu un studenšu korporācijām, kā arī akadēmiskajām mūža organizācijām nosoda Krievijas agresīvo ārpolitiku, kas apdraud neatkarīgu suverēnu valstu, visas Eiropas un NATO dalībvalstu drošību. Tā kā viena no organizācijas centrālajām vērtībām ir izglītība un zinātne, imerietes ar savu ziedojumu vēlas atbalstīt tieši Ukrainas studentus un mācībspēkus.

RTU Attīstības fonds ir pateicīgs ikvienam ziedotājam, kas palīdz un atbalsta Ukrainas iedzīvotājus. Lai gan ir pagājis jau vairāk kā mēnesis kopš karadarbības sākuma, situācija paliek nemainīga – ukraiņiem ir nepieciešama palīdzība. RTU AF nespēj uzgriezt muguru kolēģiem un topošajiem ekspertiem Ukrainas universitātēs. Šis ir aicinājums visai sabiedrībai – neesi vienaldzīgs un sniedz palīdzīgu roku tiem, kam tas tik ļoti nepieciešams!

Turpinām aicināt sniegt savu atbalstu Ukrainas studentiem un mācībspēkiem. To var darīt ŠEIT.

AKCIJA “APJOZ JŪRU”

Akcija “APJOZ JŪRU” aizsākās 2014. gadā, kad korporācija uzsāka savu 90 gadu jubilejas semestri. Akcijas laikā imerietes vāca ziedojumus Likteņdārzam, aicinot visus Latvijas studentu un studenšu korporāciju biedrus, draugus, atbalstītājus, kā arī ikvienu labdari, ziedot 10 EUR par vienu bruģakmeni Likteņdārza Ābeļu alejas ceļa izveidei.
Vairāk par akciju lasīt šeit.

Atkārtoti akcija norisinājās no 2019. gada 12. līdz 15. septembrim ar jaunu mērķi, šoreiz pievērst uzmanību resursu centra MARTA darbībai. Savā jubilejas gadā Imeria ziedoja 10 000 EUR centram MARTA un ar akciju Apjoz Jūru aicināja ziedot arī citiem. Akcijā piedalījās ne tikai imerietes ar savām ģimenēm Latvijā, bet arī visā plašajā pasaulē.
Vairāk par akciju lasīt šeit.

 

Ulubeles dzīvnieku patversmes atbalsts

2016. gadā dzīvnieku mīlošas imerietes apvienojās lai dotos uz dzīvnieku patversmi Ulubele un izvestu pastaigā bez saimniekiem atstātos mīluļus. Nākošajā gadā šī iniciatīva turpinājās un tika veikti arī ziedojumi.

 

 

Saulesbērns

Jau aptuveni piecus gadus Imeriai ir kāda īpaša aktivitāte, kas ļauj izpausties imeriešu palīdzīgajām rokām un sirdīm. Imeria ir uzņēmusies palīdzēt un atbalstīt Jēkabpils bērnunama – patversmes „Saulesbērns” mazos un lielos iemītniekus. Pašlaik bērni ir pārcēlušies uz bāreņu namu „Līkumi” Sēlpils pagastā.

Vairākas imerietes ir kļuvušas par bērnu krustmātēm – tas nav juridisks statuss, bet gan labās gribas žests, iepriecinot bērnu ar apsveikuma kartiņu, dāvaniņu vai, vislabāk, kopā pavadītu laiku. Daudzas imerietes ir ziedojušas naudu, grāmatas, spēles un apģērbu bērnu nama bērniem. Šo gadu laikā par Imerias atvēlēto naudu ir izdevies nodrošināt bērniem dažādas aktivitātes, dāvanas, kā arī vairākiem pusaudžiem segt uzturēšanās izmaksas Saulgriežu vasaras vidusskolā, ko organizē Imerias fil! Ilze Kreišmane. Esam apmeklējušas bērnus, viesojušās izlaidumos, savukārt viņi ir braukuši pie mums uz Rīgu un ciemojušies pie savām krustmātēm.

Kā tas viss sākās?

Labdarības idejas iniciatore ir fil! Mudīte Upatniece, kurai pirms vairākiem gadiem tika uzticēts atrast to iestādi, kurai imerietes varētu palīdzēt. Izvēle krita par labu „Saulesbērnam”, jo tas neatradās Rīgas tuvumā un bija pietiekami neliels, lai varētu pievērsties visiem tajā mītošajiem bērniem.

Saulesbērni mainījuši atrašanās vietu!

2007.gadā Jēkabpils pilsētas dome pieņēma lēmumu bērnunamā – patversmē „Saulesbērns” pārtraukt ārpusģimenes aprūpes funkcijas un tajā dzīvojošos bērnus izmitināt bāreņu namā „Līkumi”, Sēlpils pagastā. Pašlaik ir nodibināti kontakti arī ar šo iestādi, esam bērnus apmeklējuši tur un viņi ir patiešām priecīgi par mūsu ierašanos.

Kāpēc mūsu korporācijai tas ir svarīgi?

Mēs esam sabiedriska organizācija un tieši tāpēc, ka esam daudz, mēs varam paveikt kaut ko patiesi nozīmīgu. Starp mūsu korporācijas vērtībām – gan zinību apguvi, gan tēvzemes mīlestību ir arī cilvēkmīlestība – spēja palīdzēt mazāk aizsargātajiem šīs valsts locekļiem. Tāpēc prieks, ka mūsu, tāpat kā vēl dažas citas korporācijas veic šādu nozīmīgu darbu, kas silda arī mūsu pašu sirdis!