11

jūnijs

.Array

Baltijas Tautu Komeršs (B!T!K!)

No 6. – 8. jūnijām Rīgā notika 51. Baltijas Tautu Komeršs (B!T!K!), kurš šogad pulcēja vairāk kā 500 dalībniekus no Latvijas, Igaunijas, Vācijas un Polijas studentu un studenšu korporācijām. Uz B!T!K! un apciemot imerietes bija ieradušās arī mūsu Tartu sadraudzības organizācijas Amicitia 9 biedres.

51. B!T!K! tika atklāts 6.jūnija vakarā ar balli kultūras pilī Ziemeļblāzma, kur par muzikālo pavadījumu rūpējās Nacionālo Bruņoto Spēku Bigbends. 7.jūnija rīts iesākās ar Dievkalpojumu Sv. Jāņa baznīcā, pēc kura visi devās gājienā līdz Brīvības piemineklim. Gājiena noslēgumā B!T!K! dalībnieki tika iemūžināti kopbildē. Pēc gājiena Latvijas Universitātes Lielajā aulā notika Svētku akts, kura noslēgumā tika prezentēts arī P!K!V!K! un S!P!K! koru džeza kopprojekts ”Burši Rīgai”, kas ir dāvana Rīgai esot 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētai.

Vakarā studentu korporācijas devās uz Komeršu, bet studenšu korporācijas uz Studenšu korporāciju vakaru k! Selonija C!Q!, kur baudījām gan muzikālus priekšnesumus, gan apceļojām pasauli radošajās darbnīcās. Ne viena vien imeriete vakara noslēgumā bija tikusi pie paštaisītām smaržām, latviešu rakstu zīmju hennas tetovējuma, apguvusi līnijdeju pamatus, pie numerologa uzzinājusi kādu tuvāku vai tālāku nākotnes notikumu, uzzinājusi kā pašas vārds rakstāms japāņu valodā vai nosūtījusi ar pasta balodi kartiņu kādam tuviniekam. Izturīgākie studentu un studenšu korporācijas biedri tikās pēcpasākumā k! Latvia namā, kur varēja baudīt dejas un viesmīlīgas sarunas līdz pat 8.jūnija rītam, kad B!T!K! noslēdzās ar restraurācijas brokastīm.

Studenšu korporāciju vakara īpašais viesis Varis Vētra mums visām iemācīja katru dienu atcerēties ko svarīgu –

mēs esam skaistas visos niekos, sīkumos!
 

Paldies k! Latvia un korp! Gundega! par ieguldīto laiku, darbu un enerģiju 51. B!T!K! organizēšanā! Lai vēl plašāks apmeklējums 52. B!T!K!, kas jau pēc gada notiks Polijā, Gdaņskā vai arī pēc 4 gadiem, kad B!T!K! dalībnieki atkal pulcēsies Rīgā!

 

Taut! Madara Cimmermane, t/l sekr!