30

septembris

.Array

Pulkveža Brieža ielas 8.nams nosvinēja 100 gadu jubileju

Pulkveža Brieža ielas 8. nams, kuru par savām vienīgajām mājām sauc arī imerietes, šogad svinēja savu 100 gadu jubileju. Ēka, kuru projektējis arhitekts Renē Heršelmans projektēta 1912. gadā un ekspluatācijā nodota jau pēc gada- 1913. gadā. Neticami, bet kopš tā laika pagājuši jau 100 gadi, tāpēc 30. septembrī imerietes un kaimiņi pulcējās mūsu C!Q!, lai kopīgi atskatītos uz mājas vēsturi, slavenākajiem iedzīvotājiem un interesantākajiem notikumiem, kas saistīti ar šo māju.

Nozīmīgajam notikumam par godu mūsu m!m! bija sagatavojušas referātu par mājas vēsturi, arhitektūru un cilvēkiem, kuri tajā dzīvojuši gadu gaitā. M!m! bija devušās arī intervēt kaimiņus, uzzinot dažādus interesantus faktus, piemēram, 1935. gadā mūsu māja nonāca Latvijas Bankas īpašumā, jo tika nospēlēta kārtīs. Vēl mums izdevās noskaidrot, kāpēc mūsu mājas lifta spogulī vienmēr izskatāmies labi- izrādās, ka tas pārklāts ar dzīvsudrabu, kas arī ir tam par iemeslu!

Pēc referāta muzikālus priekšnesumus mums sniedza m!m! Liene Zemniece un Agnese Ločmele. Vakaru turpinājām neformālā gaisotnē, iepazīdamās tuvāk ar nama iemītniekiem, kā arī stāstot viņiem par to, kas tad īsti ir korporācijas. Izrādās, lai arī dzīvojam tik tuvu, tikai retais zināja ko stāstīt par korporāciju dzīvi un paražām.
taut! Evita Arbidāne, t/l sen!