01

decembris

.Array

Imeria nosvin 90. gadskārtu

19. novembrī bija pagājuši tieši 90 rudeņi kopš tālā 1924. gada, kad 12 latviešu studentes pie Latvijas Universitātes nodibināja ceturto vecāko latviešu studenšu korporāciju Imeria. Jubilejas pasākumi pulcēja korporācijas locekles gan no Latvijas, gan ārvalstīm (ASV, Austrālijas, Eiropas valstīm), daudzu imeriešu mītnes zemēm.

Jubilejas gadu imerietes aizsāka jau agrā rudenī ar akciju „Apjoz Jūru”. 13. septembrī aptuveni 80 korporācijas locekles pulcējās katra savā vietā piekrastē, lai apjoztu jūru jeb noskrietu vai noietu visu 498 km garo Baltijas jūras robežu. Tas bija ne tikai aizsākums korporācijas jubilejas gadam, bet arī vēlme pievērst uzmanību imeriešu atbalstītam projektam – Likteņdārzam. Līdz pat oficiālajam jubilejas brīdim imerietes mudināja gan korporāciju biedrus, gan citus atbalstītājus ziedot 10 eiro viena bruģakmens ievietošanai Likteņdārza centrālajā alejā. To var darīt joprojām, palīdzot tapt Likteņdārzam kā dāvanai Latvijai 100. dzimšanas dienā!

Jubilejas pasākumi kulmināciju sasniedza 15. novembrī, kad imerietes kopā ar citu korporāciju pārstāvjiem pulcējās Rīgas Doma baznīcā, lai dievkalpojumā pateiktos par korporācijas bagāto un nebūt ne vienkāršo vēsturi, kā arī pieminētu aizsaulē aizgājušās biedres. Pēc tam imerietes kopā ar viesiem devās gājienā uz Brīvības pieminekli nolikt ziedus, lai vēlāk pulcētos svētku aktā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Sveikt korporāciju jubilejā bija ieradies arī Imerias goda filistrs mecenāts Vilis Vītols. Ar akadēmisko runu par sieviešu līdztiesību mūsdienu pasaulē un Latvijā uzstājās filistre Katrīna Kaktiņa, saistot uzmanību un radot diskusiju arī pēc svētku akta.

Jubilejas ietvaros Imeria pasniedza Latvijas Universitātes fondam dāvinājumu 1605 EUR apmērā Lielās aulas ērģeļu restaurēšanas atbalstam. 16. novembrī kultūras pilī Ziemeļblāzma notika krāšņa jubilejas balle. Balles atklāšanas polonēzē stājās ap 250 viesu un baltā tērptās imerietes, lai atraisītā un saliedētā gaisotnē turpinātu un noslēgtu skaistās jubilejas svinības. 18. novembra rītā imerietes kopā ar citu akadēmisko organizāciju pārstāvjiem kā katru gadu devās gājienā uz Brāļu kapiem, pirmajiem sveicot savu valsti neatkarības proklamēšanas dienā.

Imeria ir akadēmiska mūža organizācija, kuras misija ir apvienot mūža draudzībā un tradīcijās dažādu paaudžu bijušās un esošās studentes, veicināt un sniegt atbalstu imeriešu personības izaugsmei, mūžizglītībai, sasniegumiem darbā un zinātnē, ar izcilām personībām stiprinot Latvijas valsti. Studenšu korporācija Imeria ir noslēgusi draudzības līgumus ar Igaunijas studenšu korporāciju Amicitia un Somijas studentu nāciju Pohjois Pohjalainen Osakunta. Studentu korporācijas bija aizliegtas padomju laikā, tāpēc to garu un tradīcijas uzturēja biedri trimdā. Latvijā Imeria atsāka savu darbību 1990. gada 12. aprīlī. Šobrīd Latvijā ir 150 imerietes, bet visā pasaulē ap 450. Imeriešu vidū ir izcilas visdažādāko jomu profesionāles – ārstes, arhitektes, juristes, zinātnieces, ekonomistes, un visas viņas vieno Imerias brūni-zili–zelta krāsas jeb – tēvzemes mīlestība, tieksme pēc izglītības un sievietes gods un cieņa. Imerias aktivitātēm var sekot līdzi korporācijas mājas lapā www.imeria.lv vai arī Facebook tīklā: www.facebook.com/pages/Imeria Informāciju sagatavoja: imeriete Elīna Šmite, belline_in@yahoo.com